Kısa ömürlü ilişki için kısa mesajlar gönderin...

Çoğu gencin başından geçmiştir sabahlara kadar mesajlaşmalar, gün içerisinde atılan whatsapp mesajları, instagram, facebook yazışmaları vs. vs. Sosyal medya ağlarını kullanarak kız arkadaşlarınızla yazışmak, içini dökmek, aşkını anlatmak... Ama size çok kötü bir şey söylemek istiyorum: Leyla ile Mecnun bile mesajlaşsaydı, 2 günde Leyla'nın mesajlardaki triplerinden mecnun kafayı sıyırırdı veya Mecnun'un yoğunluğuna, iş görüşmelerine, toplantılarına Leyla dayanamayıp, "Mecnun sana bir şey söylemek istiyorum, ben daha fazla dayanamıyorum ayrılmak istiyorum" mesajı Mecnun'un cebine düşerdi.  

Konuyu dağıtmadan belirtmek istiyorum, mesajlaşmak iki sevgili arasında yapılacak en büyük hatalardan biridir. Mesajlaşmak derken gün içerisinde atılan "Müsaitsen konuşalım, Arkadaşlarını al gel, Şu an dışardayım" gibi mesajlaşmaları kastetmiyorum. Uzun uzun mesajlaşmalardan bahsediyorum. Peki uzunca mesajlaşınca ne oluyor? Hemen anlatayım... Hatta maddelerle sıralayayım.

1- Gülücükler ve ya suratlar sizin sesinizin ve yüzünüzün etkisini vermiyor

2- "Git başımdan yaa" yazıyorsunuz, oysaki siz abartma o kadar anlamında kullanıyorsunuz ancak karşınızdaki sizi istemiyorum anlamında anlıyor ve bazen size tepki bile vermeden kırılıyor. Yani her cümle her duygunuzu yansıtmıyor ve yazınıza mimiklerinizi ve yüz halinizi hatta ses tonunuzu ekleyemiyorsunuz.

3- Yazışacak konu kalmayınca hiç alakası olmayan konulara dalıp birbirinizi yiyecek konulara dalabilirsiniz. Yan yana olsanız belkide susup birbirinizin gözüne bakacaksınız veya başka şeylerle uğraşacaksınız ancak yazışmada mutlaka karşı tarafa yazma isteği doğuyor.

4- Yazışmada karşı tarafın durumunu bilemiyorsunuz. Cevabınız gecikince beni takmıyor mu acaba izlenimi doğuyor. Oysaki karşıdaki o an annesine cevap veriyordur...

5- Eğer karşınızdaki yazışmayı sevmiyorsa bunu, beni sevmiyor olarak algılayıp ona göre soğuk mesajlar atma veya bıkkın davranma şeklinde yansıtabilirsiniz.

6- Yazışırken karşınızdakini daha rahat silip atabilirsiniz. Ancak bir o kadarda erken affedersiniz. Ancak bunlar ilişkiye hasar verir.

7- Mesajlaşma ilişkiyi sanallaştırır. Karşınızdakini sanalda bulunmuş sevgili gibi algılarsınız.


Nitekim sevdiğiniz kız veya erkek yazışmayı beceremiyor hatta kendisini mesajla ifade edemiyor hatta ve hatta yazışırken sıçıyor sıvıyor olabilir. 

Peki ne yapmalıyız?

1- Mesajlaşmak yerine karşıdakine güzel bir şekilde mesajlaşmayı istemediğinizi konuşmak istediğinizi söyleyin. Konuşmak için sevgililere günlük 10-30 dk yeter de artar bile... Şimdi diyeceksiniz ki yav ben çok seviyorum bana saatler yetmez gece sabahaca konuşurum... HAYIR sadece bokunu çıkarırsınız ve tez zamanda kaybedersiniz sevdiğinizi... Ancak sevdiğinize saygınız varsa asla ve asla gece kankanız dahi olsa mesajlaşmayın! yada kısa kesin. 

2- Konuşmakta da abartmayın buluşun... yüz yüze konuşun, yemek yiyin, sinemaya gidin... Telefon sadece sizi buluşturmak için araç olsun...

3- Telefonda sık sık, canım, aşkım, hayatım, birtanem, gülüm, camışım gibi kelimeleri kullanmayın... Tamam bu karşınızdakinin ilk başta hoşuna gider ama daha sonra bir anlamı kalmaz.  Arada kullanın. Bunun da bokunu çıkarmayın.

4- Mesajlaşırken kızacağınız an "Bu meseleyi yüz yüze konuşalım deyin" ama asla mesajla tartışman.

5- İllaki mesajlaşacaksanız yüz emojilerini uygun bir şekilde ve sıklıkla kullanın. Çünkü o anki ruh halinizi anlatmak için başka seçeneğiniz yok

6- Mesajlarda son görülmeyi kapatmak gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü ilişkiler güvenden ziyade şeffaflıkla da yürür.

7- Sevdiğinize sürekli hesap sormayın (Kimle mesajlaşıyodun söyle banaa !) 


Bu yazı bu kadar. Bir sonraki yazımda kaybettiğiniz kişiyi nasıl geri kazanırsınız onu anlatacağım Takipte kalın ;)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları